Coaching zespołowy i grupowy.
Sesje indywidualne.
Coaching
- COACHING – INTERAKTYWNY PROCES, KTÓRY POMAGA ORGANIZACJOM LUB POJEDYNCZYM OSOBOM W PRZYSPIESZENIU TEMPA ROZWOJU, WDROŻENIU ZMIANY I POLEPSZENIU EFEKTÓW DZIAŁANIA
- COACH – PRACUJE Z KLIENTAMI W ZAKRESACH ZWIĄZANYCH Z BIZNESEM, ZAANGAŻOWANIEM, ROZWOJEM KARIERY, EFEKTYWNOŚCIĄ, RELACJAMI W ORGANIZACJI, BALANSEM MIĘDZY PRACĄ A ŻYCIEM OSOBISTYM I INNYMI CELAMI
- KLIENT ZLECAJĄCY – USTALA CELE ZGODNIE Z POTRZEBAMI BIZNESOWYMI ORGANIZACJI;
- UCZESTNIK – OPTYMALIZUJE SWOJE DZIAŁANIA, PODEJMUJE DECYZJE I KORZYSTA ZE SWOICH NATURALNYCH UMIEJĘTNOŚCI ORAZ ZASOBÓW.
Istota coachingu
Coaching Zespołowy jest ciekawą alternatywą dla szkoleń. Uzupełnia ich zakładane cele, aktywizuje i wspiera wdrażanie przez zespół otrzymanej w toku szkoleń: wiedzy, umiejętności i doświadczeń.
Coaching zespołowy przyczynia się w sposób znaczący do:
- Ponownego odkrycia i wykorzystania posiadanych możliwości i zasobów,
- Usprawniania procesów,
- Udrażniania komunikacji wewnątrz zespołu i między zespołami,
- Uruchamia i wzmacniania motywacji uczestników, podsycania zaangażowania.
Coaching zespołowy otwiera uczestnikom drogę do realizacji celów za pomocą posiadanych kompetencji i dostępnych sposobów, wsparcia z wnętrza wsparcia z wnętrza organizacji i wykorzystania jej otoczenia. Metoda wspiera wyeksponowanie wiedzy, postaw i zachowań poszczególnych uczestników na rzecz zespołu.
Coaching rekomendowany jest do: uzgadniania wizji zespołów, określania wzajemnych zasad współpracy, poprawy relacji pomiędzy zespołami, zwiększania gotowości zespołów do wzajemnego wspierania się, itp.
Przeznaczenie
- Coaching zespołowy – Dedykowany dla nowo formowanych zespołów operacyjnych, zespołów projektowych, zespołów w kryzysie, zespołów w trakcie zmiany – mających zdefiniowany wspólny cel
- Coaching grupowy – Dedykowany dla pracowników różnych zespołów w organizacji, zajmujących stanowiska w organizacji na zbliżonym szczeblu – mających zbliżone cele indywidualne
- Coaching indywidualny – Dla pracowników różnego szczebla, delegowanych przez przełożonych lub HR – Realizujący cele indywidualne wskazane przez pracodawcę (w oparciu o ocenę roczną, np. badanie 360) lub na podstawie zgłoszonych potrzeb pracownika (np. pionowa lub pozioma zmiana stanowiska)
Przykładowe tematy:
- Stworzenie zespołu projektowego z członków innych zespołów
- Wzmacnianie współodpowiedzialności za efektywne funkcjonowanie zespołu
- Wypracowania zasad komunikacji w zespole i pomiędzy zespołami
- Poszerzanie świadomości zespołu z zadania na całość procesu
- Przebudowa zespołu związana z fluktuacją personelu
- Zmiana lidera
- Przesunięcia pionowe i poziome w organizacji
- Znamiona kryzysu / zdiagnozowany konflikt
- Wprowadzenie do filozofii „kaizen” i „lean”
- Rozwój kompetencji managerskich w odniesieniu do doświadczeń innych – jak mogę delegować zadania? Jak udzielać informacji zwrotnej? Jak korzystać z asertywności? Itp.
Korzyści
Coaching zespołowy to wykorzystanie potencjału i zasobów wszystkich członków zespołu do wspierania całości w osiąganiu wyznaczonych dla zespołu celów,
Poszerzenie świadomości uczestników zespołu w obszarach:
- Współzależność vs. współpraca,
- Koncentracja na JA vs. otwartość na INNI,
- Bieżące zadania vs. całość procesu,
- Wprowadzenie nowych kompetencji do zastosowania przez lidera zespołu.
Zasady
- Zespół – bez zdefiniowanego min. / max. – istotne, aby w procesie uczstniczyli wszyscy członkowie zespołu
- Czas – 2 lub 3 sesje (8h) w formie pracy ciągłej lub w odstępie 3 – 4 tygodni.
- Między sesjami zespołowymi dwie indywidualne sesje coachingowe lidera (2 x 90 min) – możliwa formuła telefoniczna / skype.
Więcej informacji
Chętnie udzielimy Państwu więcej informacji na temat proponowanego przez nas coachingu. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu:
Grzegorz Mandziuk
Training & Business Development Manager
728 – 108 – 159
grzegorz.mandziuk@bmspolska.pl